21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fund

Detaje të reja për taksën mbi ndërtesat – Vendosen afate, Kadastra Fiskale do të jetë gati në fund të 2026-ës

Kadastra fiskale e cila është element kyç për zbatimin siç duhet të ligjit për taksimin e pasurive, do të jetë gati në fund të...

Rritet interesi për fondet e pensioneve private – Në fund të tremujorit të parë numri i anëtarëve u shtua me 4,53%

Numri i personave që zgjedhin të investojnë në skemat e pensioneve private është shtuar dukshëm nga viti në vit dhe si rrjedhojë, bashkë me...

Ligji për investimet strategjike, deri në fund të 2024-ës – “Rrëzohen” propozimet e Shalsit/ Po përgatitet një ligj integral

Ligji për investimet strategjike do të shtyhet deri në fund të viti 2024. Propozimet e deputetit socialist Eduard Shalsi janë rrëzuar nga komisionet parlamentare,...

Tregtia online, biznesi shqiptar në fund të Europës – Vetëm 1 në 7 ndërmarrje shiti mallra dhe shërbime përmes internetit

Shqipëria renditet mes katër vendeve të fundit në Europë sa i përket normës së ndërmarrjeve të cilat kanë shitur mallra ose shërbimë online gjatë...

Nis kësti i katërt për ish-të përndjekurit – Ministria e Financave publikon emrat e përfituesve. Afat deri në fund të majit për dokumentet

Ministria e Financave ka gati emrat e trashëgimtarëve të ish-të përndjekurve që përfitojnë këstin e 4-t të dëmshpërblimit. Në faqen zyrtare të këtij institucioni...

Fund abuzimit me çmime e sigurinë ushqimore në fundvit? – Sokolaj: Të merren masa frenuese! Civici: Puna ka nisur prej dy javësh

Gjatë periudhës së festave sikurse ndodh rëndom çdo vit, konsumatorët përballen me rritje të çmimeve të produkteve dhe kryesisht atyre të shportës, por edhe...

Merr fund trafiku rrugor dhe ndotja e ajrit – Revolucioni i taksive ajrore nis në New York dhe Paris

Pyetjes ‘sa kohë duhet për të arritur nga aeroporti JFK në Manhattan’, motori i kërkimit Google jep katër përgjigje:me metro: 60 – 90 minuta me...

Më pak para’ në qarkullim jashtë bankave – Raporti i BSH: 405.5 miliardë lekë në fund të tetorit, por volumi mbetet shumë i lartë

Për herë të parë që prej muajve të verës, paraja në qarkullim jashtë bankave në vend ka shënuar rënie. Banka e Shqipërisë raporton se...

“Ngrihet” tavani i borxhit, qeveria i lejon vetes të marrë më shumë hua të reja deri në fund të vitit

Qeveria ka rritur me mbi 20 miliardë lekë tavanin për të marrë borxh të ri deri në fund të vitit. Nga 54.5 miliardë që...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications