21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

greke

Derralla: Kriza greke tregoi besimin te bankat shqiptare – Zhvillohet konferenca e audituesve të brendshëm, në fokus evidentimi i risqeve

Në konferencën e zhvilluar nga Instituti i Audituesve të Brendshëm, Drejtori i Departamentit të Mbikqyrjes në bankën e Shqipërisë Deniz Derralla e përkufizoi sektorin...

Kompanitë greke po e rikthejnë vëmendjen nga Shqipëria – Belibassakis: Ka potencial të madh, ekzistojnë shumë sektorë tërheqës për investime

Kompanitë greke po rikthejnë vëmendjen për të investuar në Shqipëri, në sektorë të ndryshëm që cilësohen me potencial. Në një intervistë për televizionin Scan,...

Ibrahimaj në Athinë, fton sipërmarrjet greke të rrisin investimet në Shqipëri!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, gjatë Forumit Ekonomik të organizuar nga “Forumi Ekonomik DELPHI” në Athinë, vlerësoi organizimin e këtij eventi si...

2023, rritja ekonomike nën 2,1%, inflacioni mbi 3% – Qeveria greke, e vendosur të ruajë objektivin e deficitit primar jo më shumë se 1.7%...

Qeveria greke po rishikon projeksionet e saj për rritjen ekonomike dhe inflacionin në vitin 2023 në kahun rënës, pas një përkeqësimi të parashikimeve të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications