16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024

Derralla: Kriza greke tregoi besimin te bankat shqiptare – Zhvillohet konferenca e audituesve të brendshëm, në fokus evidentimi i risqeve

Duhen Lexuar

Në konferencën e zhvilluar nga Instituti i Audituesve të Brendshëm, Drejtori i Departamentit të Mbikqyrjes në bankën e Shqipërisë Deniz Derralla e përkufizoi sektorin e auditimit si një prej themeleve të besimit që gëzon sot sektori bankar shqiptar.

Ai konsideroi departamentet e auditimit si një prej faktorëve falë të cilëve biznesi shqiptar nuk operon më me dy bilance, ndërkohë që ju referua rastit të krizës së bankave greke të disa viteve më parë për të ilustruar besimin e fortë që gëzon sistemi shqiptar bankar.

Moderuesja e Konferencës, Ediola Bicaku, foli për peshën e adituesve të brendshëm në performancën e kompanive shqiptare.

Lorenc Rabeta/


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications