23.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fokus

Punësimi, 7 qarqe të Shqipërisë me fokus në bujqësi – Për gratë e Kukësit dhe Dibrës, shkalla zyrtare më e lartë se për burrat

Armela Duka/ Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, mbi tregun e punës në Shqipëri për vitin 2023 rezulton se qarqet me shkallë...

Kuvendi, 18 rekomandime për Bankën e Shqipërisë – Miratohet rezoluta, në fokus integrimi në SEPA dhe subjektet financiare jo banka

Brenda një periudhe një vjeçare, Banka Qendrore duhet të plotësojë 18 rekomandime të përcaktuara nga Kuvendi. Është miratuar nga anëtarët e Komisionit për Ekonominë...

“Makinat nga Europa”, në fokus të blerësve shqiptarë – Në dy muaj u regjistruan mbi 13,500 automjete. Rritet interesi për elektriket dhe me 0...

Gjatë periudhës Janar-Shkurt 2024 në Shqipëri janë regjistruar gjithsej 13,597 mjete ku 84.3% e tyre janë autovetura. Përkatësisht në muajin e parë të vitit...

Mete takon diplomatin e lartë amerikan, Wisner – Në fokus, rritja e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve!

Ministri i Financave, Ervin Mete, priti në një takim zyrtar të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë,...

Uji, 40 projekte të rinj nisin në 2024-ën – Përfitojnë 300 mijë abonentë. Balluku: Në fokus dhe vetëprodhimi i energjisë nga ujësjellësit

40 projekte të rinj do të nisin gjatë vitit 2024, duke synuar përmirësimin e furnizimit me ujë dhe shërbimit me kanalizime për 300 mijë...

Derralla: Kriza greke tregoi besimin te bankat shqiptare – Zhvillohet konferenca e audituesve të brendshëm, në fokus evidentimi i risqeve

Në konferencën e zhvilluar nga Instituti i Audituesve të Brendshëm, Drejtori i Departamentit të Mbikqyrjes në bankën e Shqipërisë Deniz Derralla e përkufizoi sektorin...

BB, 80 mln USD kredi për mbetjet – Projekti ka në fokus bashkitë e pellgut të lumit Vjosa. Përfitojnë 138.800 banorë

Banka Botërore ka miratuar projektin “Mjedisi i pastër dhe i qendrueshëm për dete blu” për Shqipërinë, me vlerë prej 80 milionë dollarësh, që do...

BB gati projektet për Shqipërinë, në fokus urat, bujqësia dhe arsimi – Salinas: Ringritja e Shqipërisë e shpejtë, patët një sezon turistik befasues

Banka Botërore ka gati zbatimin e projekteve të reja në Shqipëri. Është një program i gjerë që pritet të financojë 360 milion dollarë në...

Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë – Publikohet axhenda, në fokus integrimi i rajonit në BE dhe plani i ri ekonomik

Samiti i Procesit të Berlinit i cili mbahet për herë të parë në rajon dhe konkretisht në Tiranë, do të bëjë bashkë sot, të...

Mblidhet Komiteti i Përbashkët Shqipëri-Azerbajxhan – Balluku: Në fokus, zhvillimi ekonomik, teknologjik dhe industrial mes dy vendeve!

Zëvendëskryeministrja e vendit, njëherësh Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku pas përfundimit të mbledhjes së Komitetit të Përbashkët Shqipëri-Azerbajxhan u shpreh se Komiteti...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications