21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

likuiditete

Biznesi shton fitimet prej çmimeve, ul kreditë për likuiditete – Huatë e reja kryesisht për investime. Pritshmëritë, optimiste edhe për vitin 2024

Çmimet e rritura përgjatë vitit 2023 kanë vijuar t’i sigurojnë biznesit fitime të larta, për pasojë situatë të mirë likiditeti, e cila është pasqyruar...

Biznesi në vështirësi, rikthehet kredia për likuiditete – Kërkesa më e lartë nga sektorët e tregtisë dhe akomodimit, shërbimeve dhe ndërtimit

Gjysma e parë vitit ka regjistruar rritje të kredisë për likuiditete nga bizneset. Veçanërisht gjatë tremujorit të dytë, bizneset shqiptare kanë rritur kërkesën për...

Kredia në euro, për çfarë qëllimi merret nga bizneset? – Pjesa dërrmuese për blerje pronash. Peshë të madhe overdrafti dhe huaja për likuiditete

Ndërsa kredia në euro ka shënuar një lloj frenimi gjatë gjysmës së parë të këtij viti, ajo vijon të merret nga subjektet shqiptare kryesisht...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications