10.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024

“Të zgjatet kompensimi për naftën” – Transporti, Memaj: Në mungesë të masave mbështetëse, më pak mjeteve në shërbim

Duhen Lexuar

Operatorët e transportit urban kërkojnë zgjatjen e periudhës së subvencionit të naftës prej 100 lekë/litër, pasi në këtë kundërt, ofrimi i shërbimit do të jetë i pamundur.

Dashnor Memaj, nga Unioni i Transportit Publik thotë për TV SCAN se kohëzgjatj e kompensimit të jetë për periudhë afatgjatë dhe jo disa mujore, sikurse ka qenë deri më tani.

Sipas Memajt, në rast të mungesës së subvencionimit do të duhen të plotësohen kërkesat ekonomike, që janë parashtraur më herët prej tyre.

Kreu i unionit vë në dukje se në mungesë të këtyre masave apo subvnecionimit të naftës, do të reduktohet numri i mjeteve që ofrojnë shërbim.

Ola Mitre / SCAN

 


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit