12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024

Qytetet më të bukura të Europës, katër prej tyre në Ballkan

Duhen Lexuar

Parisi, Roma, Barcelona… destinacione unike që çdokush në botë dëshiron t’i vizitojë të paktën një herë në jetë. Megjithatë, krahas tyre, CNN Travel sugjeron edhe disa qytetet të tjera të kontinentit të vjetër, që gjithashtu dallojnë për natyrën, kulturën dhe arkitekturën e veçantë.

Nga qytetet e thjeshta të peshkimit deri te trashëgimia mesjetare, fotogaleria e mësipërme, rendit disa nga qytetet e vogla më të bukura në të gjithë Evropën.

Burimi:A2CNN
- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit