23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

itali

Rama me emigrantët në Itali: Keni arsye për të qenë krenarë! 421 mijë prej jush përfitojnë nga marrëveshja e pensioneve

Për gati një orë kryeministri Edi Rama mbajti fjalim në pallatin e sportit në “Busto Arsizio’’, lokalitet afër qytetit të Milanos i mbushur me...

Emigrantë në Greqi dhe Itali, ja si mund ta përfitoni pensionin. Zëvëndësministrja e Financave dhe Ekonomisë Olta Manjani e shpjegon në ‘Ekopuls’

Të gjithë emigrantët shqiptarë në Greqi dhe Itali kanë një mundësi reale për të përfituar pensionin kur e mbushin moshën. Një skemë efikase për...

Nuk ka më Netflix “për të gjithë”, platforma bllokon ndarjen e fjalëkalimit në Itali

Fundi i ndarjes së fjalëkalimit të llogarisë personale në Netflix me miqtë apo të afërmit është zyrtar edhe në Itali.Mbrëmjen e djeshme platforma e...

Iu bind kërkesave të Autoritetit për Mbrojtjen e të Dhënave, ChatGPT rikthehet në Itali

Kompania që e ka krijuar OpenAI ka lidhur një marrëveshje me Autoritetin italian të Mbrojtjes së të Dhënave dhe ka rënë dakord që të...

Ndodh mrekullia në Itali, realizohet operacioni që i solli shikimin një të verbri

Një operacion i jashtëzakonshëm që u krye në spitalin Molinette në Torino të Italisë, arriti t’i rikthente pjesërisht shikimin një pacienti 83-vjeçar, i cili...

Rrezik varfërie për 44,4% të të huajve në Itali – Kriza ekonomike dhe pabarazia sociale janë faktorët kryesore

Rreth 13 milionë italianë dhe 2.2 milionë të huaj janë në rrezik varfërie apo përjashtimi social. Thënë ndryshe jetojnë në familje ku pjesa më...

Itali, turizmi dimëror pret 9.5 miliardë euro fitime – Por, një pjesë e mirë do të shkojë për faturat e energjisë

Pas sezonit “zero” si pasojë e Covid-19 në vitet 2020–2021 dhe një tjetri – dimrin e kaluar – gjatë të cilit nuk u arritën...

Italia bën të detyrueshëm pranimin e pagesave me kartë, Shoqata e Bankave kërkon të njëjtën gjë në Shqipëri

Këtë javë do të hyjë në fuqi në Itali detyrimi që të gjithë sipërmarrësit të pranojnë pagesa me karta bankare nëpërmjet pikave elektronike të shitjes (POS).

Edhe Italia lehtëson masat nga 1 marsi, nëse je i pavaksinuar, duhet test PCR negativ

Italia ka vendosur të lehtësojë masat duke filluar nga 1 marsi.

Roma, një nga alternativat më të mira për të kaluar Festat e Fundvitit

Nga Skenat e Lindjes së Krishtit, tek Patinazhi përpara Castel Sant'Angelo; nga tregu krishtlindjeve në Piazza Navona, tek shijet e restauranteve Dar Conte, Sloppy's Roma apo Roma Beer Company në Campo de' Fiori; per te mos harruar Colosseum nën shkëlqimin e dritave të shumta...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications