36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

greqi

Emigrantë në Greqi dhe Itali, ja si mund ta përfitoni pensionin. Zëvëndësministrja e Financave dhe Ekonomisë Olta Manjani e shpjegon në ‘Ekopuls’

Të gjithë emigrantët shqiptarë në Greqi dhe Itali kanë një mundësi reale për të përfituar pensionin kur e mbushin moshën. Një skemë efikase për...

Ibrahimaj në forumin e biznesit Greqi- Shqipëri: Të rrisim bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në në Greqi, ku mori pjesë në forumin e biznesit Greqi- Shqipëri,...

“Boom” investimesh nga “vizat e arta” në Greqi – Që nga viti 2017 regjistrohen 3,27 miliard euro. Në total deri në fund të qershorit...

Fonde të huaja prej mbi 5 miliardë euro janë investuar në ekonominë greke për blerjen e pasurive të paluajtshme në periudhën 2017-2021, sipas të...

Shkëlqimi dhe rënia e investimeve greke

Një nga investitorët e fundit strategjikë grekë, Alpha Bank, është drejt largimit nga Shqipëria. Në katër vitet e fundit, stoku i investimeve greke në Shqipëri ka rënë me 80%, ndërsa numri i ndërmarrjeve aktive me kapital grek në Shqipëri pothuajse është përgjysmuar

Qytetet më të bukura të Europës, katër prej tyre në Ballkan

Nga qytetet e thjeshta të peshkimit deri te trashëgimia mesjetare, fotogaleria e mësipërme, rendit disa nga qytetet e vogla më të bukura në të gjithë Evropën.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications