30.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor 2024

Rekorde të reja çmimesh në Bllok, 12 mijë euro metri – Ekspertja Zaloshnja: Ka kërkesë të fortë për biznese luksi. Tendence në rritje edhe bregdeti

Duhen Lexuar

Në një intervistë për Emisionin Vetting, ekspertja e pasurive të paluajtshme Ilda Zaloshnja ka analizuar çmimet e njësive tregtare dhe ambienteve të biznesit në zonat më të shtrenjta të Kryeqytetit.

Ajo thotë se Blloku vazhdon të mbetet zona më e kërkuar, ku çmimet për ambiente biznesi kanë prekur vlerën prej 12 mijë euro për metër katror.

Zaloshnja thotë se bumi i ndërtimeve vështirë se do ngadalësojë rritjen e çmimeve, as në Tiranë e veçanërisht në bregdet.

Sipas saj, deri tani në bregdet kanë blerë më së shumti shqiptarët e kosovarët, por ky treg po bëhet gjithnjë e më interesant për të të huajt.

Lorenc Rabeta/


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications