30.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

euro

Bashkitë “furnizohen” më taksat e ndërtimit dhe turizmit – 5-mujori, mbledhin 56 milionë euro më shumë se 2023-shi

61 bashkitë në vend janë “hedhur në sulm” duke rritur në mënyrë të konsiderueshme të ardhurat e tyre përgjatë këtij viti. Të dhënat zyrtare...

Buxheti “nxjerr” paratë për uljen e taksave – Në 5 muaj mbledh 290 milionë euro më shumë se një vit më parë

Në 5 muajt e parë të vitit buxheti i shtetit ka arkëtuar afro 287.1 miliardë lekë apo 29 miliardë lekë më shumë se një...

Shqipëria “piqet” nga vapa, sa do të arrijnë temperaturat në fundjavë – Qirjo: Ndryshimet klimatike, 100 mln euro dëm ekonomik në 10 vite

Shqipëria është përfshirë nga temperaturat e larta, ku në fundjavë do të shënohen edhe disa gradë më tepër. Sipas sinoptikanëve, pritet që kjo valë...

KESH, 1.88 mln euro për blerje energjie – Realizohet procedura e parë për sivjet. Deri më tani ka patur vetëm shitje e optimizim

Mungesa e reshjeve dhe rritja e kërkesës për energji për shkak të rritjes së temperaturave kanë detyruar Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare të blejë energji, për...

Gati rritja e pagave, si ka ndryshuar kosto në buxhet? – Analiza/ Rriten shpenzimet me  49 milionë euro vetëm për 4 muaj

Brenda këtij muaji qeveria pritet të miratojë vendimet përkatëse për rritjen e pagave në sektorin publik, ku përfshihen punonjësit me grada, administrata, pushteti vendor,...

Zero taksa e fatura për kompanitë që prodhojnë armë në Shqipëri – Kriteri: Kompania duhet të investojë së paku 25 milionë euro

Shqipëria po përgatit terrenin për zhvillimin e industrisë së prodhimit të armëve. Për këtë qëllim, në proces konsultimi publik është dhe një projektligj i...

“Plani i Motivimit”/ Korriku me paga 900 euro për administratën publike. Paralajmërohet rritje e fortë dhe për pensionet

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në prezantimin e Planit të Motivimit për administratën publike, ku konfirmoi se në muajin korrik paga mesatare do...

A do e ndalë BSH “rrokullisjen” e euros nën 100 lekë? – Hoxholli: Këtë vit, përmes ankandeve, synohet të blihen 250-330 mln euro

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut prej javësh po ruan një stabilitet të pazakontë në raport me tendencat e viteve të fundit. Këmbimi...

75.5 mln euro kredi për menaxhimin e mbetjeve – Synohet përmirësimi në zonën Vlorë Jug-Gjirokastër dhe lumin Vjosë

75.5 mln euro është vlera e një kredie që qeveria do marrë nga Banka Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim për reduktimin e ndotjes në...

KESH fiton 431 mijë euro nga optimizimi – Realizohen tre procedura, shiten dhe blihen 35.300 mWh energji

Korporata Elektorenergjetike Shqiptare ka siguruar rreth 431 mijë euro nga procedurat e optimizimit, që përfshijnë shitje dhe blerje të energjisë elektrike. Kjo, përmes 3...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications