30.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik 2024

SUV-i i ri prej 250 mijë dollarë me interior luksoz, gati 700 kuaj fuqi dhe antiplumb opsional! (FOTOT)

Duhen Lexuar

Blerësit ‘me xhepa të thellë’ që kërkojnë të bashkojnë Ferrari-t, Lambo-t dhe Bentley-t e shokëve të tyre tani kanë opsionin e përsosur, jashtëzakonisht të tepruar. SUV-i trupmadh vjen nga kompania e makinave me bazë në Kaliforni, Rezvani, e cila është e specializuar në automjetet e rrezikshme si një kamionçinë me gjashtë rrota, antiplumb.

Vengeance bazohet në një Cadillac Escalade, por merr formën imponuese të një automjeti të blinduar që mund të zotërohej lehtësisht nga një prej armiqve të James Bond.

Rezvani thotë se e ka projektuar Vengeance që të duket si diçka nga një video-lojë fantastiko-shkencore. Një zhvillues i automjeteve të lojërave video ndihmoi në dizajn.

SUV ka drita LED në pjesën e sipërme dhe një shirit drite të integruar në çatinë e tij.

Pjesa e pasme e saj duket më shumë si një anije kozmike sesa një SUV. Pamja e tij mahnitëse vjen së bashku me një çmim të mahnitshëm prej 249,000 dollarësh.

Një paketë ushtarake opsionale shton një listë të gjatë karakteristikash, duke përfshirë xhamin antiplumb dhe armaturën e trupit. Paketa përfshin gjithashtu mbrojtje nga eksplozivët, aftësi për ekranin e tymit, një sistem shikimi natën, jelekë antiplumb, maska ​​gazi dhe një intercom.

Një V8 opsional me supermbushje prodhon 690 kuaj fuqi. Njerëzit që shpenzojnë një çerek milion dollarë e lart mund të duan disa komoditete në SUV-në e tyre. Dhe Vengence ofron shumë.

Rezvani e zbukuroi brendësinë tashmë luksoze të Escalade-s me sediljet dhe dekorimet e veta prej lëkure. SUV me tre rreshta vjen me sedilje lëkure të ngrohura dhe të ajrosura përpara.

Mund të përshtatet deri në tetë persona dhe ka një çati panoramike.

Rezvani Vengeance është në dispozicion për t’u porositur paraprakisht që tani me një depozitë prej 1,500 dollarë.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications