16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

2024ën

Fluturimet ajrore do rriten me 32% në 2024-ën – Balluku: Shumë shpejt, hapim garën ndërkombëtare për aeroportin e Gjirokastrës

Fluturimet ajrore parashikohet të rriten me 32% gjatë vitit 2024, në raport me një vit më parë. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku teksa...

Ulen rreziqet e kredisë për blerje pasurish të paluajtshme – Raporti i BSH: Viti 2023 u mbyll me tregues të përmirësuar. Parashikimet për 2024-ën

Sektori bankar shqiptar e mbylli vitin 2023 me një rezultat financiar pozitiv, me një nivel të lartë të treguesve të likuiditetit e kapitalizimit të...

Uji, 40 projekte të rinj nisin në 2024-ën – Përfitojnë 300 mijë abonentë. Balluku: Në fokus dhe vetëprodhimi i energjisë nga ujësjellësit

40 projekte të rinj do të nisin gjatë vitit 2024, duke synuar përmirësimin e furnizimit me ujë dhe shërbimit me kanalizime për 300 mijë...

Çfarë taksash do të ndryshojnë në 2024-ën? – Paketa fiskale/ Ndërhyrje në disa industri, preken biznese dhe qytetarë

Tremujori i fundit i vitit daton me periudhën kur Ministria e Financave harton projektbuxhetin dhe paketën fiskale për vitin pasardhës dhe duket se puna...

Miratohet kredia e dytë për Qukës-Qafë Plloçë – MIE: Loti III mbyllet në 2024-ën. Bushati: Paguhet 2-fish për 1 km rrugë, gangrena e buxhetit

49 mln USD është kredia e radhës për aksin rrugor Qukës – Qafë Plloçë, që parashikohet të shkojë për punimet në lotin III. Marrëveshja e...

Tatimi i ri mbi të ardhurat shtyhet në 2024-ën – Grupet e interesit: Të rishikohet drafti, penalizues dhe sjell regres

Projektligji për tatimin mbi të ardhurat nuk do të miratohet në muajin dhjetor dhe hyrja në fuqi do të shtyhet për në vitin 2024. Komisioni...

Miratohet kredia 56.8 milionë dollarë për Qukës-Qafë Plloçë – MIE: Punimet mbyllen në 2024-ën. Mziu: Rritët me 72% kostot fillestare!

Komisioni parlamentar i Veprimtarive Prodhuese ka miratuar marrëveshjen e kredisë prej 56.8 mln USD për përfundimin e lotit I dhe II të aksit të...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications