11.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

çipave

OpenAI, kompania mëmë e ChatGPT, po eksploron krijimin e çipave të vet të inteligjencës artificiale!

OpenAI, kompania që qëndron pas ChatGPT, po eksploron prodhimin e çipave të saj të inteligjencës artificiale dhe ka arritur deri në vlerësimin e një...

Kush do ta fitojë luftën globale të prodhimit të çipave? – Europa me një histori të gjatë prodhimit

Që kur Uashingtoni filloi të ofrojë stimuj miliarda dollarësh për kompanitë e teknologjisë së lartë për t’u zhvendosur në Shtetet e Bashkuara, Evropa ka...

Jaguar Land Rover shkurton prodhimin për shkak të mungesës së çipave

Prodhuesi i makinave Jaguar Land Rover (JLR) po redukton prodhimin në fabrikat e tij në Britani deri në pranverë, për shkak të problemeve të...

Latest news

- Advertisement -spot_img