21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

global

Kina, një lider global në teknologji? – Investon edhe 47.5 miliardë dollarë të tjerë në industrinë e çipave!

Kina po dyfishon planin e saj për të dominuar teknologjitë e avancuara të së ardhmes duke krijuar fondin e saj më të madh të...

Ky vend është lider global në tregtimin e diamanteve. Tani, ai kërkon edhe t’i rritë ato në laborator!

Diamantet janë materiali më i vështirë në Tokë dhe gjetja e tyre në natyrë është mjaft e vështirë. Për mijëra vjet, njerëzit kanë gërmuar...

Si Britania synon të rrisë ndikimin e saj global duke ndryshuar rregulloret financiare të vendit?!

Qeveria britanike ka zbuluar një ndryshim të madh të rregulloreve financiare, në atë që shihet si një përpjekje për të mbështetur statusin e vendit,...

Ulet sërish çmimi global i ushqimeve – Nëntori, muaji i tetë rradhazi që shënon rënie që nga marsi

Indeksi i çmimeve botërore të agjencisë së ushqimit të Kombeve të Bashkuara shënoi sërish rënie në muajin nëntor, e cila është e teta mujore...

OECD: Europa do të jetë më e goditura nga ngadalësimi ekonomik global

Ekonomia globale duhet të shmangë një recesion vitin e ardhshëm, por kriza më e rëndë energjetike që nga vitet 1970 do të shkaktojë...

“Rritja e çmimit të ushqimeve, kërcënim global” – Sipas FAO, pritet të arrijë rekord gjatë vitit 2022

Çmimet e ushqimit në të gjithë botën janë shumë pranë një rekordi prej pothuajse 2 trilionë dollarësh në vitin 2022, duke ushtruar dhe më...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications