26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Integrimi

Kuvendi, 18 rekomandime për Bankën e Shqipërisë – Miratohet rezoluta, në fokus integrimi në SEPA dhe subjektet financiare jo banka

Brenda një periudhe një vjeçare, Banka Qendrore duhet të plotësojë 18 rekomandime të përcaktuara nga Kuvendi. Është miratuar nga anëtarët e Komisionit për Ekonominë...

Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë – Publikohet axhenda, në fokus integrimi i rajonit në BE dhe plani i ri ekonomik

Samiti i Procesit të Berlinit i cili mbahet për herë të parë në rajon dhe konkretisht në Tiranë, do të bëjë bashkë sot, të...

Ministrat e Ekonomisë të Procesit të Berlinit: Integrimi ekonomik shtysë drejt paqes në rajon

Ministrat e Ekonomisë të Procesit të Berlinit, përfaqësues të Bashkimit Evropian dhe partnerë të tjerë në Procesin e Berlinit u takuan më 26 shtator...

Integrimi urban i zonave turistike, 20 milionë euro për Ksamilin, Orikumin dhe Borshin

Tre zona të rëndësishme turistike do të hyjnë në procesin e përmirësimit të integruar urban duke qenë pjesë e projektit që po mbështetet...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications