29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

ligjet

Unifikohen ligjet për investimet e huaja dhe ato strategjike – Zbardhet Drafti i Qeverisë. Synon nxitjen dhe përmirësimin e klimës së biznesit

Qeveria planifikon këtë vit unifikimin në një të vetëm të dy ligjeve që rregullojnë investimet në vend. Bëhet fjalë për dy ligjet kryesore në...

BE, gati draftin për të vendosur ChatGPT në linjë me ligjet e bllokut për sigurinë e përdoruesve

Anëtarë të Parlamentit Europian votuan të enjten në mëngjes me shumicë dërrmuese një draft-rregullore që do të sigurojë “zhvillimin në mënyrë etike” të Inteligjencës...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications