33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik 2024

“Google Year in Search 2021”, çfarë kërkuan njerëzit nëpër botë në vitin 2021 në Google

Duhen Lexuar

Edhe pse Google ka eliminuar YouTube Rewind, kompania po vijon me pjesën e traditave të saj të fundvitit. Kompania më së fundi publikoi dje edhe tendencat e Google Search për vitin 2021 (Kërkimet në Google për vitin 2021), të cilat nxjerrin në pah atë çfarë bota ka kërkuar këtë vit.

Google Year in Search 2021 tregon tendencat më të shpeshta të kërkimit këtë vit, dhe përfshin edhe një video të shkurtër mbi tendencat më të rëndësishme të vitit. Google Year in Search 2021 i kategorizon tendencat kryesore të kërkimit të vitit 2021 në rend kronologjik dhe përfshin edhe disa filtra që ju lejojnë të shihni tendencat në bazë të argumenteve si Kulturë, Ekonomi, Spektakël, Mjedis etj.

Të gjitha tendencat e kërkimit të renditura në faqen Year in Search 2021 të Google përfshijnë edhe një përshkrim të shkurtër. Ndër të tjera, në faqe bëhet edhe një pyetësor që lidhet me këto tendenca. Kur ju u përgjigjeni pyetjeve, Google shfaq edhe disa informacione shtesë mbi këtë temë.

Kategoritë e tendencave ju japin mundësinë të shfletoni edhe tendenca të ndryshme kërkimi, lajme, sport, TV, njerëz në nivel botëror për çdo vend dhe gjithashtu t’i ndani ato në platforma të ndryshme sociale.

Më poshtë është një panoramë e gjithë tendencave më të mëdha globale.

KËRKIME

1) Australia vs India
2) India vs England
3) IPL
4) NBA
5) Euro 2021
6) Copa América
7) India vs New Zealand
8) T20 World Cup
9) Squid Game
10) DMX

LAJME

1) Afganistan
2) AMC Stock
3) COVID Vaccine
4) Dogecoin
5) GME Stock
6) Stimulus Check
7) Georgia Senate Race
8) Hurricane Ida
9) COVID
10) Ethereum Price

AKTORË

1) Alec Baldwin
2) Pete Davidson
3) Aryan Khan
4) Gina Carano
5) Armie Hammer
6) Carmen Salinas
7) Shehnaaz Gill
8) Elliot Page
9) Dave Chappelle
10) Brenda Song

ATLETË

1)Christian Eriksen
2) Tiger Woods
3) Simone Biles
4) Emma Raducanu
5) Henry Ruggs III
6) Neeraj Chopra
7) 大谷 翔平 (Shohei Ohtani)
8) Odell Beckham Jr.
9) Rafael Nadal
10) Tyson Fury

USHQIME

1) Birria tacos
2) Nasi goreng
3) Feta pasta
4) Charcuterie board
5) 生姜 焼き (Shōgayaki)
6) Potato Soup
7) ぶり の 照り 焼き (Teriyaki Amberjack)
8) 豚汁 (Tonjiru)
9) Baked oats
10) Overnight oats

LOJËRA

1) PopCat
2) FIFA 22
3) Battlefield 2042
4) モンハン ライズ (Monster Hunter Rise)
5) Resident Evil Village
6) Genshin Impact
7) Call of Duty: Vanguard
8) Far Cry 6
9) Madden NFL 22
10) Metroid Dread

FILMA

1) Eternals
2) Black Widow
3) Dune
4) Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
5) Red Notice
6) Mortal Kombat
7) Cruella
8) Halloween Kills
9) Godzilla vs. Kong
10) Army of the Dead

NJERËZ QË KANË VDEKUR

1) DMX
2) Gabby Petito
3) Marília Mendonça
4) Prince Philip
5) Brian Laundrie
6) MC Kevin
7) Lázaro Barbosa de Sousa
8) Peter R. de Vries
9) Paulo Gustavo
10) Helen McCrory

NJERËZ

1) Alec Baldwin
2) Kyle Rittenhouse
3) Christian Eriksen
4) Tiger Woods
5) Simone Biles
6) Joe Biden
7) Emma Raducanu
8) Derek Chauvin
9) Henry Ruggs III
10) Pete Davidson

KËNGË

1) drivers license, Olivia Rodrigo
2) MONTERO (Call Me by Your Name), Lil Nas X
3) INDUSTRY BABY, Lil Nas X feat. Jack Harlow
4) Fancy Like, Walker Hayes
5) MAPA, SB19
6) good 4 u, Olivia Rodrigo
7) Butter, BTS
8) Jalebi Baby, Tesher
9) Wellerman, Nathan Evans
10) Good Days, SZA

SKUADRA FUTBOLLI

1) Real Madrid CF
2) Chelsea F.C.
3) Paris Saint-Germain F.C.
4) FC Barcelona
5) Sociedade Esportiva Palmeiras
6) Los Angeles Lakers
7) Sport Club Corinthians Paulista
8) Boston Red Sox
9) São Paulo FC
10) Manchester City F.C.

SHOW TELEVIZIVË

1) Squid Game
2) Bridgerton
3) WandaVision
4) Cobra Kai
5) Loki
6) Sweet Tooth
7) Lupin
8) Ginny and Georgia
9) True Beauty
10) BBB21

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications