18.5 C
Tirana
E diel, 25 Shkurt 2024

Kush e përmbyti Shkodrën? Bashkia: Portat u hapën pa paralajmërim. Grup pune për dëmet

Duhen Lexuar

Bashkia e Shkodrës akuzon Koorporatën ElektroEnergjetike Shqiptare se nuk ka bërë njoftim për nisjen e shkarkimeve nga portat e hidrocentraleve.

Në një lidhje direkte nga Shkodra për Update, kryebashkiaku Bardh Spahia tha se autoritetet lokale, bizneset dhe qytetarët nuk kanë pasur as kohë që të përgatiten për vërshimin e ujit.

Në këto kushte, kryebashkiaku njoftoi ngritjen e një grupi pune që do të analizojë dëmet që janë shkaktuar nga uji.

Reshjet e ditëve të fundit kanë përmbytur mijëra hektarë në  qarkun e Shkodrës. Kjo është një situatë e përsëritur që vazhdon t’i sjellë dëme të mëdha banorëve e njëkohësisht edhe arkës së shtetit që duhet të kompensojë dëmet.


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit