16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

2023shin

Shqiptarët “dynden” drejt automjeteve luksoze – Vetëm në 2023-shin kanë paguar 4.6 milionë euro taksa

Qytetarët shqiptarë duket se po orientohen më shumë drejt blerjes së automjeteve luksoze, pavarësisht taksave ekstra që duhet të paguajnë.  Të dhënat zyrtare nga...

Sa para’ derdhën lojërat e fatit në buxhet? – Të dhënat zyrtare/ Rritet aktiviteti në kazino në 2023-shin

Të ardhurat nga veprimtaritë e lojërave të fatit të derdhura në buxhetin  shtetit në vitin 2023 regjistrohen në afro 2.2 miliardë lekë apo 21...

Mbi 12 mijë biznese u “dorëzuan” në 2023-shin – Nuk deklaruan për një vit, kalojnë në regjistrin pasiv të tatimeve

Përgjatë vitit që lamë pas, mbi 12  mijë biznese kanë vendosur të pezullojnë aktivitetin e tyre. Sipas të dhënave nga administrata tatimore,  kalimi nga...

Cilët biznese morën më shumë kredi? – Tregtia kryeson edhe për 2023-shin, ndërtimi i dyti me 39.5 mld lekë

“Scan Intel” ka analizuar të dhënat e “Bankës së Shqipërisë” përsa i përket financimit të sektorit privat me kredi për të kuptuar se cilat...

Vit i ri, borxh i ri/ Qeveria do marrë 4 miliardë euro në 2023-shin – Huamarrje përmes bonove dhe obligacioneve, në “skenë” Eurobond i...

Qeveria do të marrë një borxh të ri vitin e ardhshëm i cili arrin në afro 4 miliardë euro. Në dokumentin e publikuar nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications