16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

administrative

Në 5 vite mbi 308 mijë biznese në qarkun e Tiranës – Cilat janë Njësitë Administrative që gjenerojnë më shumë biznese?

Bizneset janë një nga format më të mira për të gjeneruar para. Por ajo që vihet re në 5 vitet e fundit në të...

Cili është sektori me shkeljet më të rënda të Kodit të Punës? – Rritet numri i ndëshkimeve, 2400 masa administrative ndaj bizneseve

Rreth 2400 masat administrative janë vendosur në subjektet ekonomike të kontrolluara nga Inspektorati Shtetëror i Punës gjatë vitit 2022. E thënë ndryshe janë penalizuar...

Shkelje në karburante e instalime elektrike – ISHTI gjobit 60 subjekte, vlera e masave administrative arrin në 14.6 mln lekë

60 subjekte të tregtimit me shumicë dhe pakicë të karburanteve dhe të lëndëve djegëse, pajisjeve nën presion dhe instalimeve elektrike janë gjobitur nga Inspektorati...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications