12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Deeuroizimi

Deeuroizimi s’funksionoi gjatë 2022, BSH: U preferua më shumë euro për depozitat dhe kreditë

Leku është monedha zyrtare, po shqiptarët po e përdorin euron më shumë sa paraja vendase. Një raport i Bankës Qendrore mbi ecurinë e procesit...

Deeuroizimi nuk funksionoi gjatë 2022, BSH tërheq vëmendjen – Raporti/ Shumë depozita në monedhën e përbashkët, 34.3% e kredive kujdes nga kursi

Ndërsa euro vijon të luhatet në nivele shumë të ulëta edhe për këtë vit, Banka e Shqipërisë tërheq vëmendjen për normën shumë të lartë...

Latest news

- Advertisement -spot_img