12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

degradimi

“Të frenohet degradimi i tokës bujqësore!” – 25% e sipërfaqes është djerrë, apel për riparcelizim dhe investime

Rreth 25 %  sipërfaqes së tokës bujqësore në vend është e pa kultivuar, duke u shndërruar në aset “i djegur” për tu vënë në...

Latest news

- Advertisement -spot_img