6.5 C
Tirana
E premte, 23 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

del

Pensionet private, del rregullorja për delegimin e funksioneve – Do mund të kontraktojnë kompani eksperte për auditimin, apo rrezikun e pastrimit të parave

Fondet e pensioneve private do të mund të delegojnë te të tretë funksione shumë të rëndësishme sicc janë promovimi, ekspertiza ligjore, kontabiliteti, informimin e...

Meta prezanton pajisjen e Realitetit Virtual -“Quest 3” del në treg me një çmim prej 499 USD

Shefi Ekzekutiv i Meta Platforms, Mark Zuckerberg, prezantoi produkte të reja të Inteligjencës Artificiale për konsumatorët, duke përfshirë robotët që krijojnë imazhe realiste dhe...

Netflix del me aplikacion të ri falas, ja çfarë do të kenë mundësi të bëjnë përdoruesit me të

Netflix ka dalë me një aplikacion të ri me anë të të cilit, përdoruesit mund të luajnë videolojëra në televizor. Ende nuk ka informacione të...

Bonot, përsëri me interesa minimale ! Sistemi bankar del me paketa konkurruese, rrit depozitat në lekë, por edhe në euro

Interesat e bonove të thesarit janë luhatur edhe në ankandin e parë të gushtit në nivele minimale, thuajse sa norma bazë e interesit të...

Qeveria del në tregje me eurobondin 600 mln euro

Pas thuajse 15 muajsh, qeveria ka vendosur të shkrijë Bordin e Transparencës për karburantet dhe t’i japë fund gjendjes së emergjencës. Ministrja e Financave...

Del në treg smartfoni që karikohet për 9 minuta

Kompania kineze e telefonave inteligjentë Realme prezantoi celularin e saj më të ri, i cili mund të karikohet plotësisht vetëm për 9 minuta dhe...

WhatsApp del jashtë funksionit

Ndërkohë që nuk ka asnjë reagim zyrtar nga WhatsApp, ka raporte që përdoruesit nuk mund të dërgojnë ose marrin mesazhe në platformën e mesazheve...

Latest news

- Advertisement -spot_img