21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fazën

Euro digjitale hyn në fazën përgatitore, BQE i hap dritën jeshile “monedhës së të ardhmes”

Me përfundimin e fazës eksploruese, Banka Qendrore Europiane i ka dhënë dritën jeshile fazës së dytë, që është faza përgatitore, për euron digjitale. Kjo...

Mbi 47 mijë aplikime kalojnë fazën e parë për financim në bujqësi – Skualifikohen mbi 24 mijë aplikantë, të cilët nuk kanë plotësuar kriteret

Mbi 47 mijë aplikime janë kualifikuar në fazën e parë për të përfituar nga fondet e vëna në dispozicion për sektorin bujqësor përmes Skemës...

Investimet në energji të rinovueshme – Ndryshojnë procedurat, Balluku: Dokumentet e pronësisë, që në fazën e aplikimit

Kompanitë që duan të investojnë në ndërtimin e burimeve të rinovueshme të energjisë do të duhet që të dorëzojnë dokumentacionin e tokës, qoftë kjo...

Tjetër borxh për energjinë – Qeveria miraton marrëveshjen e kredisë 50 mln euro, shkon për fazën II të reformës

Qeveria shqiptare do të marrë një kredi prej 50 mln euro nga KfW gjermane, që do të shkojë për sektorin elektorenergjetik në vend. Huaja...

“Durrës Yachts &Marina”  përjashtohet nga taksa e infrastrukturës dhe strehimit; Investimi  në fazën e parë 595 milionë euro

Investitori që do të zhvillojë projektin e “Durrës Yachts & Marina” do të përjashtohet nga pagesa e taksës së infrastrukturës dhe ajo e...

“Durrës Yachts & Marina” përjashtohet nga taksa e infrastrukturës dhe strehimit; Investimi në fazën e parë, 595 milionë euro

Investitori që do të zhvillojë projektin e “Durrës Yachts & Marina” do të përjashtohet nga pagesa e taksës së infrastrukturës dhe ajo e...

“Durrës Yachts &Marina”  përjashtohet nga taksa e infrastrukturës dhe strehimit; Investimi  në fazën e parë 595 milioë euro

Investitori që do të zhvillojë projektin e “Durrës Yachts & Marina” do të përjashtohet nga pagesa e taksës së infrastrukturës dhe ajo e...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications