36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

financa qeveritare

KE rrit parashikimin për ekonominë shqiptare në 6.9%. Paralajmëron për vaksinimin e ulët dhe çmimin e energjisë

Komisioni Europian, në parashikimin e vjeshtës, ka përmirësuar pritshmëritë për rritjen ekonomike të Shqipërisë, duke e çuar në 6.9%, nga 4.1% që ishte vlerësimi në pranverë.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications