36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

financimi

Rritet financimi për koncesionet e rrugëve – Projektbuxheti 2024/Për herë të parë financohet bypassi i Tiranës

Teksa financimi i përgjithshëm për transportin rrugor parashikohet në rënie, buxheti për kontratat koncesionare për ndërtimin e rrugëve do të pësojë rritje gjatë vitit...

BE, 72 milionë euro për Shqipërinë – Financimi është pjesë e Paketës së Mbështetjes së Energjisë

Bashkimi Europian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes për të përballuar pasojat socio-ekonomike të krizës energjetike. Këto...

Si do të ndahet fondi 113 milionë lekë mes 4 komuniteteve fetare në Shqipëri. Financimi, për paga dhe investime

Qeveria shqiptare ka miratuar ndarjen e fondit për komunitetet fetare në vend. Për vitin 2023, komunitetet do të përfitojnë 113 milionë lekë. Komuniteti  Mysliman  i ...

Individët marrin kredi në valutë për banesa – Megjithatë, financimi i bankave dominohet nga kreditimi në lekë

Kredia për individë ka shfaqur ngadalësim më të përmbajtur të ritmeve të rritjes gjatë tremujorit të parë. Kështu, zgjerimi i këtij portofoli prej 14.5%...

Qeveria “lëshon dorën” për pensionet dhe administratën – Sa do të jetë financimi për secilën kategori këtë vit dhe në vijim?

Qeveria planifikon që fondi i vënë në dispozicion për politika të reja pensionesh apo shpërblimin e pensionistëve si dhe për pagat e administratës  të...

IFC e BALFIN, marrëveshje financimi për zgjerimin e TEG. Edlira Muka: Grupi ynë një forcë ndryshimi. Karadsheh: Këto investime rrisin ekonominë

Kooporata Financiare Ndërkombëtare IFC, pjesë e Grupit të Bankës Botërore ka nënshkruar këtë të premte me Grupin BALFIN, një marrëveshje financimi për zgjerimin e...

Gjysma e fermerëve skualifikohet nga financimi për grurin – Bilanci i fushatës/ 3100 aplikantë fitues, dominon Fieri dhe Korça

Më shumë se gjysma e fermerëve që kanë aplikuar për të të përfituar nga mbështetja e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural për mbjelljen...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications