36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

garancitë

“Ekonomia në tkurrje, kujdes PPP-të e garancitë shtetërore” – Raporti i Ndërmjetëm 2022-2023 i BERZH: Rritja 3% e PBB, shkak kryesor inflacioni

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim parashikon që ekonomia shqiptare të ngadalësohet në vitin 2023, pas një zhvillimi pozitiv mbi pritshmëritë menjëherë pas Pandemisë....

BERZH: Koncesionet PPP dhe garancitë për KESH dhe OSHEE cenojnë stabilitetin fiskal

Shqipëria po zbaton një strategji që synon stabilitetin fiskal, por kjo politikë rrezikon të cenohet nga financimi i kontratave koncesionare PPP dhe garancitë...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications