29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gjelberim

Komisioni Europian do të ndajë 1 miliard euro për mbrojtjen e pyjeve në mbarë botën

Ursula von der Leyen, Presidentja e Komisionit Europian, ka njoftuar një paketë mbështetjeje pesëvjeçare prej 1 miliard eurosh, e cila do t'i ndihmojë shtetet anëtare të mbrojnë, rivendosin dhe menaxhojnë në mënyrë të qëndrueshme pyjet dhe në të njëjtën kohë të respektojnë Akordin e Parisit.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications