23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gjobave

Puna informale nuk i “trëmbet” gjobave – Inspektorati i Punës konstatoi 39.2% më shumë paligjshmëri në 2022

Pavarësisht poltikave të taksave, puna dhe ekonomia informale kanë zgjeruar terren në Shqipëri. Mesa duket as implikimi i gjobave të majme nuk po frenon...

Dhjetëfishimi i gjobave me paketën fiskale, IKM: Hap pas për fiskalizimin, do rrisin presionin te biznesi për korrupsionin e tatimorëve

Dhjetëfishimi i gjobave për moslëshimin e faturave të furnizimeve të mallit apo dyfshimii i gjobave për mosdeklarim të punonjësve dhe fshehje të pagave...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications