26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

GWh

Rezerva energjetike arrin në 1054 gWh – Situata në Kaskadë, KESH: Kemi plotësuar nevojat e vendit, pa importuar

Rezerva energjetike në Kaskadën e Drinit është rreth 1054 gWh, sipas Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare, që e konsideron këtë një vlerë optimale të operimit për...

Shit-blerja e energjisë në ALPEX – Komuniteti i Energjisë: Kosova mund të tregtojë deri në 1000 gWh në vit

Nisja e bashkimit të tregjeve energjetike të Shqipërisë dhe Kosovës është konsideruar si një hap i rëndësishëm nga Sekretariati i Komunitetit të Energjisë. Teksa...

Shirat, KESH hap portat e shkarkimit – Rezerva energjetike, 1190 GWh. Pritet intesitet më i lartë i reshjeve në datat 18-19 janar

Shirat kanë rritur prurjet në Kaskadën e Lumit Drin, teksa Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka hapur portat e shkarkimit. Në një prononcim për TV ...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications