21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

individëve

Si do zbulohen pasuritë e pajustifikuara të individëve? – Metoda e re/ Tatimet marrin kompetenca të shtuara, do të aplikohet taksë ekstra

Administrata tatimore do të ketë në fokus të vëmendjes evidentimin e individëve me pasuri të pa justifikuar, pra që nuk kanë të ardhura të...

Mbi 60 mijë aplikime për kredi në 2023, u refuzuan 24% – Bankat vendase, u kanë thënë “jo” 6% të aplikimeve të individëve. Të...

Gjatë gjashtëmujorit të parë 2023 bankat raportojnë se kanë marrë në shqyrtim gjithsej 60,782 aplikime për kredi, nga të cilat 8% i përkasin sektorit...

Kriza dhe interesat e larta, ngadalësohet kreditimi i bizneseve dhe individëve

Më pak individë po blejnë shtëpi dhe më pak biznese po zgjerojnë aktivitetin e tyre. Është kjo situata që rrëfejnë të dhënat e kreditimit...

Sektori bankar shton asetet dhe numrin e punonjësve – Në rritje depozitat dhe kreditimi i bizneseve e individëve. Sistemi me rezultat pozitiv financiar

Në harkun kohor të një viti, sistemi bankar ka rritur treguesit financiar, asetet, si dhe numrin e të punësuasrve. Sipas të dhënave të saporaportuara...

Bankat shtrëngojnë kredinë për biznese, “s’preket” hipotekorja – Analiza e BSH, u aplikuan kushte të lehtësuara vetëm në segmentin e individëve

Një analizë e Bankës së Shqipërisë për ecurinë e kreditimit konkludon se bankat kanë shtrënguar kushtet e kreditimit, veccanërisht për bizneset, në një kohë...

Rritja e normave të interesit po e ul kërkesën e individëve për kredi

Inflacioni i lartë dhe rritja e normave të interesit po sjell gradualisht një rënie të kërkesës për kredi bankare, si në segmentin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications