21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

inteligjente

Avioni kundër turbulencës me krahë inteligjentë!

Gjatë fluturimit, një takim i afërt me turbulencat mund të jetë një përvojë e frikshme apo edhe dramatike: më 31 gusht 2023, një aeroplan...

Meta Platforms prezanton Quest 3 – Syzet inteligjente të krijuara në bashkëpunim me Ray-Ban

Meta Platforms zbuloi chatbot-in me inteligjencë artificiale, një kufje të re të realitetit të përzier dhe syze inteligjente Ray-Ban gjatë konferencës së saj vjetore...

Samsung prezanton gjeneratën e pestë të telefonave inteligjentë të palosshëm! Por me çfarë çmimi?

Samsung po dyfishon telefonat inteligjentë të palosshëm me një sërë veçorish të reja, por nuk po përditëson atë që ndoshta ka qenë pengesa e...

“Madhësia e irisit tregon sa inteligjentë jeni”

Përpos gjendjes emocionale, sytë e një njeriu mund të japin gjithashtu të dhëna rreth inteligjencës së tij.Një studim i kryer në Institutin e Teknologjisë...

Inteligjencë Artificiale jo dhe aq inteligjente, 5 gjërat që nuk di ChatGPT

ChatGPT është bërë shumë i famshëm që nga lançimi i tij në fund të vitit të kaluar.Njerëzit po e përdorin inteligjencën artificiale për lloj-lloj gjërash,...

Kursimi nga matësit inteligjentë të energjisë – Studimi i ERE: Në zonën pilot të Kasharit humbjet në rrjet u reduktuan në 7.5%

Enti Rregullator i Energjisë ka publikuar një studim mbi konsumin e energjisë elektrike dhe sjelljen konsumatore, duke kryer vlerësime mbi mundësinë e kursimit. Në...

A do të kenë avionët e së ardhmes “krahë lëvizës” falë materialeve inteligjente?!

Rrjetet nervore dhe sistemet e inteligjencës artificiale janë tashmë realitete me të cilat ne ndërveprojmë çdo ditë: nga video lojërat te asistentët personalë, nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications