21.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

linjën

Investimet energjetike në bregdet – Tender 473 mln lekë për linjën e re 35 kV në Rajonin e Vlorës

Me një fond limit prej 473 mln lekë Operatori i Sistemit të Shpërndarjes ka hapur tenderin për ndërtimin e linjës së re 35 kV,...

Energjetika, në 2024 nis puna për linjën nënujore me Italinë – Balluku: E nisim vitin me sfida të reja, synohet rritja e eksporteve

Investimet në energjetikë synojnë zgjerimin e mundësive të vendit për të tu bërë pjesë e lidhjeve rajonale dhe europiane. Ministrja e energjetikës Belinda Balluku...

Prioritetet në infrastrukturë dhe energji – Balluku: Përveç rrugëve, porte e aeroporte. Po “jetësojmë” linjën nënujore me Italinë

Përveç rrugëve, portet dhe aeroportet janë prioritetet kryesore infrastrukturore. Nga Kongresi i Partisë Socialiste, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku u ndal te zhvillimi...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications