29.5 C
Tirana
E mërkurë, 12 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

makinat

“Makinat nga Europa”, në fokus të blerësve shqiptarë – Në dy muaj u regjistruan mbi 13,500 automjete. Rritet interesi për elektriket dhe me 0...

Gjatë periudhës Janar-Shkurt 2024 në Shqipëri janë regjistruar gjithsej 13,597 mjete ku 84.3% e tyre janë autovetura. Përkatësisht në muajin e parë të vitit...

Makinat elektrike janë të mira, por jo kur vijnë nga Kina. BE nis hetim për konkurrencën e pandershme

Komisioni Europian nisi të mërkurën një hetim, përfundimet e të cilit do të përcaktojnë nëse do të vendosen tarifa për të mbrojtur Bashkimin Europian...

Ishulli i qetësisë ku nuk lejohen makinat dhe koha ‘ndalon’!

Hidra në shikim të parë nuk ndryshon nga fqinjët e saj. Ashtu si ishujt e tjerë në detin Egje, ajo ka rrugë të bardha,...

Kredia në euro, për çfarë e marrin qytetarët – Dominon huaja për shtëpi, pasuar nga makinat, paisjet, mobiljet dhe overdrafti

Kredia në euro zë një peshë të konisderueshme në huadhënien e bankave tregtare në vend, megjithë një lloj tkurrje gjatë gjashtë muajve të parë...

Sa makina janë importuar në 6 muaj në Shqipëri? – Makinat aziatike konfirmojnë tendencën rritëse

Shqipëria ka importuar rreth 35 mijë automjete në 6 mujorin e këtij viti. Por cila është origjina e automjeteve të importuara? Ndiqni kronikën e...

83.3 mln lekë për makinat elektrike – Hapet tenderi për instalimin e karikuesve në pikat turistike e kufitare

Agjencia për Eficiencën e Energjisë do të nisë instalimin e karikuesve për makinat elektrike, në disa qytete turstike e pika kufitare. Ky dikaster ka...

7 makinat elektrike më interesante që do dalin në treg vitin e ardhshëm!

Tonelata modelesh të makinave të reja elektrike kanë shpërthyer në skenë vitet e fundit dhe 2023 nuk do të jetë ndryshe. Startup-et e reja...

Rruga dytësore Tiranë-Durrës, në mëshirë të fatit. Shoferët: Na shkatërroi makinat. Bizneset: Nuk lëvizim dot për të punuar

https://www.youtube.com/watch?v=SVfM62ci_3k Kjo është situata që çdo ditë një shofer që kalon në rrugën dytësore Tiranë-Durrës (Rinas), që është edhe rruga e zonës industriale,  duhet të...

Makinat elektrike janë më të prirura ndaj problemeve sesa ato me benzinë dhe hibride!

Kur bëhet fjalë për makinat elektrike, kompanitë që kanë qenë më gjatë në lojë priren të ndërtojnë modele më të besueshme. Kjo nuk duhet...

Zvicra ndalon makinat elektrike?! – Shqyrtohen masat për përballimin e krizës energjetike

Zvicra po shqyrton ndalimin e udhëtimeve jo thelbësore me makina elektrike këtë dimër. Qeveria e vendit ka promovuar një plan emergjence për të parandaluar...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications