29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

shitja

Ndalohet shitja e iPhone 12, shkak rrezatimi tej normave

Ministri i Ekonomisë Digjitale në Francë ka komunikuar se vendi i tij do të ndalojë shitjen e iPhone 12 për shkak të rrezatimit tepër...

6-mujor i “bollshëm” për KESH – Mbiprodhimi, nga shitja e energjisë. U gjeneruan 40.4 mln euro të ardhura

Mbiprodhimi i energjisë në Kaskadën e Drinit favorizoi shitjet në gjysmën e parë të këtij viti, teksa të dhënat zyrtare nga Enti Rregullator i...

Objektet e konfiskuar, si do veprohet – Qeveria miraton pr.ligjin me 4 programe. Nga shitja, te përdorimi për strehim social

Këshilli i Ministrave ka miratuar projektligjin, mbi hapat që do të ndiqen me pronat e konfiskuara, si pasojë e tejkalimit të lejes së ndërtimit...

KESH, të tjera të ardhura nga shitja e energjisë – Shifrat/11.4 milion euro për janarin, nga nëntori gjenerohen në total 36.4 milion euro

Teksa shirat e ditëve të fundit kanë sjellë përmbytjen e qindra hektarëve tokë, situata hidrike ka favorizuar shitjen e energjisë elektrike nga Korporata Elektorenergjetike...

KESH siguron 25 milionë euro nga shitja e energjisë – Bilanci 1-mujor nga transaksionet, shirat sollën përmirësimin e situatës hidrike 

Përgjatë 1 muaji Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka realizuar një sërë procedurash për shitjen e energjisë elektrike, si pasojë e përmirësimit të situatës hidrike në...

KESH siguron 6 milionë euro nga shitja e energjisë – Përmirësimi i situatës, në favor të mos aplikimit të fashës 800 kWh/muaj

Situata e favorshme hidrike, jo vetëm përmirësoi situatën në Kaskadën e Drinit dhe garantoi nevojat konsumatore për energji, por po gjeneron të ardhura për...

KESH arkëton sërish 2.7 milionë euro nga shitja e energjisë

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare shiti sërish energji në tregun e lirë duke arkëtuar 2.7 milionë euro të tjera. Në total nga shitja e energjisë...

2.7 mln euro, nga shitja e energjisë – KESH mbyll dhe një procedurë depozitimi, energjia do kthehet qershorin e ardhshëm

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka siguruar rreth 2.7 mln euro nga procedura e shitjes së energjisë, zhvilluar një ditë më parë. Në total janë shitur...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications