16.5 C
Tirana
E diel, 25 Shkurt 2024

Kompanitë shqiptare ende larg standardeve të raportimit financiar – Preçi: Faji jo vetëm i qeverisë, nuk respektohet nga shumë biznese të mëdha

Duhen Lexuar

Vetëm degët e kompanive të huaja dhe tek-tuk ndonjë kompani shqiptare respektojnë standardet e duhura të raportimit financiar.

Eksperti i ekonomisë Zef Preci thotë në një intervistë për televizionin se për këtë nuk duhet të fajësohet vetëm qeveria, por edhe vetë bizneset, te cilët ende nuk e kanë fituar kulturën e duhur financiare, ashtu si dhe dhomat tregtare.

Preçi sheh me shqetësi ashpërsimin e gjobave ndaj biznesit nga ana e qeverisë, në një moment kur kompanitë përballen me vështrirësi për shkak të krizës globale.

Lorenc Rabeta /

 


Burimi: ScanTv.
Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit