12.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024

Një Porsche 911 në versionin “rally”

Duhen Lexuar

Porsche ka vendosur që makinën e saj të famshme 911 ta sjellë në versionin “rally”.

Porsche 911 Dakar është shfaqur për herë të parë në Automobilty Los Ángeles. Ky version i ri do të kushtojë rreth 250 000 euro dhe do të ketë të disponueshme vetëm 2500 njësi.

Duke qenë se është një makinë “off road”, Pirelli ka vendosur që për këtë Porsche të prodhojë goma specifike, që quhen Scorpion All Terrain Plus.

Motori i Porsche 911 Dakar do të ketë 480 kuaj fuqi, me një shpejtësi maksimale të kufizuar deri në 240 km/h.

Burimi: A2 CNN

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit