30.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik 2024

Rreziqet e inflacionit të lartë për konkurrencën

Duhen Lexuar

Periudhat e inflacionit të lartë mund të shkaktojnë problematika në mirëfunksionimin e konkurrencës në tregje. Lindita Milo (Lati), pedagoge dhe ish-Kryetare e Komisionit të Konkurrencës, thotë në “Monitor Brief Insight” se periudhat inflacioniste sjellin rreziqe të shtuara për kartele dhe për rritjen e shkallës së përqendrimit të tregjeve.

Postimi ” Rreziqet e inflacionit të lartë për konkurrencën ” eshte marre nga Revista Monitor.

- Reklama -
spot_img
- Reklama -

Artikujt e Fundit

WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications