16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

afat

Qytetarët, afat për bonot e privatizimit deri në 2027-ën – 42% ende në qarkullim. Cilët janë kategoritë që mund ti përdorin?

Qytetarët shqiptarë do të kenë mundësi të përdorin bonot  e privatizimit deri në dhjetor të vitit 2027. Komisioni parlamentar i Ekonomisë dhe Financave ka...

Nis kësti i katërt për ish-të përndjekurit – Ministria e Financave publikon emrat e përfituesve. Afat deri në fund të majit për dokumentet

Ministria e Financave ka gati emrat e trashëgimtarëve të ish-të përndjekurve që përfitojnë këstin e 4-t të dëmshpërblimit. Në faqen zyrtare të këtij institucioni...

“Kredi të buta” për Administratën, normë interesi 3% me afat shlyerje 30 vite

Pas rritjes së pagave, punonjësit e administratës publike do mund të marrin “kredi të butë” për të blerë shtëpi. Kjo do të thotë financim...

Kërkesë shumë e lartë nga individët, bien përsëri bonot – Tkurrje e ndjeshme në maj, si në instrumentet më afat maturimi 12-mujor, edhe 3-mujor

Bonot e thesarit kanë thelluar javën e fundit të majit tendencën rënëse të shfaqur gjatë gjithë këtij viti, pavarësisht rritjes së normës bazë të...

Në Kuvend, huaja 60 milionë euro për shërbimet publike – Kredia e Bankës Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim, afat 18 vite 

Qeveria shqiptare ka depozituar në Kuvend për ratifikim marrëveshjen e huasë 60 milionë euro me Bankën Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim. Qëllimi I kësaj...

Afat bizneseve për rritjen e pagave – Ibrahimaj: Në 2025-ës, s’do të ketë pagesa nën 45 mijë lekë/muaj

Qeveria shqiptare do të vendosë afat ndaj sipërmarrjeve në vend për rritjen e pagave. Në mbledhjen e  Këshillit Kombëtar të Punës, Ministrja e Financave...

Bonot e thesarit u afrohen më tej depozitave, bien në 3.93% – Edhe më e fortë rënia e letrave me vlerë me afat 6...

Ndërsa mbireagimi i aktorëve gjatë fundit të vitit të shkuar solli rritje të shpejtë të normave të bonove të thesarit, po aq shpejt po...

BE i vendos Apple një afat të vështirë për karikuesit e iPhone në të gjithë tregun europian!

Të gjithë iPhone-ët e shitur në Bashkimin Europian duhet të jenë në gjendje të karikohen me kabllo USB-C deri më 28 dhjetor 2024. Një...

400 mijë euro për rimbursim gjobash ndaj bizneseve – Subjektet e penalizuara për pronarët përfitues, dy javë afat për aplikim

Qeveria ka vendosur në dispozicion një shumë prej 46 milionë lekësh apo 400 mijë euro për rimbursimin e gjobave që u janë vendosur dhe...

Bonot e thesarit tjetër rritje, por me ritëm më të ulët – Instrumentet me afat maturimi 12 mujor arritën normën e interesit 5.83%

Në ankandin e kësaj jave, bonot e thesarit kanë shënuar tjetër rritje, por duke shënuar ngadalësim të trendit në raport me të mëparshmit. Sipas...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications