29.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

afrohen

Shtrenjtohen karburantet, nafta dhe benzina i afrohen nivelit të 200 lekëve për litër

Çmimi i naftës këtë fillim-muaj në vend i është afruar nivelit të 200 lekëve për litër. Në pikat e karburanteve, nafta po shitet mesatarisht...

Çmimet po afrohen drejt mesatares europiane – Janë shtrenjtuar me 5% në korrik, në BE inflacioni në 6.1%

Instituti i Statistikave ka publikuar Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit për muajin Korrik të vitit 2023, që mat rritjen e çmimeve sipas...

Bonot 1-vjeçare u afrohen depozitave bankare – Në ankandin e kësaj jave, yieldi ra në 3.29%, nga 3.44% në ankandin e 30 qershorit

Interesi shumë i lartë për blerje bonosh thesari ka sjellë një tjetër rënie të fortë të yieldeve të tyre. Në ankandin e kësaj jave,...

Bonot e thesarit u afrohen më tej depozitave, bien në 3.93% – Edhe më e fortë rënia e letrave me vlerë me afat 6...

Ndërsa mbireagimi i aktorëve gjatë fundit të vitit të shkuar solli rritje të shpejtë të normave të bonove të thesarit, po aq shpejt po...

Bonot e thesarit bien në 4%, i afrohen depozitave bankare – Frenohet mbireagimi ndaj normave të interesit, konkurrencë nga bankat me oferta mbi 3%

Interesat e letrave me vlerë të Qeverisë kanë vijuar këtë javë trendin rënës, por në masë më të madhe këtë javë. Në ankandin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications