10.5 C
Tirana
E shtunë, 24 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

cmim

Meta prezanton pajisjen e Realitetit Virtual -“Quest 3” del në treg me një çmim prej 499 USD

Shefi Ekzekutiv i Meta Platforms, Mark Zuckerberg, prezantoi produkte të reja të Inteligjencës Artificiale për konsumatorët, duke përfshirë robotët që krijojnë imazhe realiste dhe...

“Grali i Shenjtë” i koleksionistëve, makina Ferrari që do të shitet për një çmim rekord

Në 13 nëntor të këtij viti, në Nju Jork, do të dalë në ankand një makinë që do të bëhet me siguri një nga...

Blerja e energjisë nga centrali diellor në Karavasta – Aktivizohet ndihma shtetërore, shkak ndryshimi për blerjen 15-vjeçare me çmim 24.89 euro/mWh

Blerja e energjisë së prodhuar nga centrali fotovoltaik në Karavasta do të jetë pjesë e ndihmës shtetërore. Komisioni, që kryesohet nga ministrja e Financave...

Çmim maksimal për bursën e energjisë – Kufiri caktohet në 900 euro/mWh, ERE: Mbron tregun nga deformimet, është i pamaturuar

Enti Rregullator i Energjisë ka miratuar kufijtë e të çmimit për Tregun e Ditës në Avancë në Bursën Shqiptare të Energjisë Elektrike, duke përcaktuar...

Ujësjellësit, çmim të favorshëm për energjinë – KESH ia shet më lirë OSHEE-së, pasi 51% e aksioneve i kaluan Ministrisë së Energjisë

Ndërmarrjet e ujësjellësve, që furnizohen nga OSHEE nën rolin e Furnizuesit të Mundësisë së Fundit, do e pagujnë më lirë energjinë elektrike gjatë vitit...

Amerikanët po paguajnë çmim rekord për naftën pasi çmimi u rrit me 50%!

Mungesa akute e naftës në SHBA i ka shtyrë çmimet në një premium rekord krahasuar me gazin dhe naftën bruto, raportoi të mërkurën The...

Rënia me 55% e udhëtarëve në autobusë dhe rritja e çmimit të naftës shton kostot e shërbimit urban; Operatorët kërkojnë heqjen e akcizës të...

Vijon rënia 55% e numrit të udhëtarëve në raport me periudhën para krizës për transportin publik të Tiranës. Situatës së krijuar nga rënia e...

Ulen çmimet e sigurimit të detyrueshëm të mjeteve

Çmimet e sigurimit të detyrueshëm të mjeteve kanë pësuar një rënie të ndjeshme në ditët e fundit.

Latest news

- Advertisement -spot_img