6.5 C
Tirana
E premte, 23 Shkurt 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

çmimin

Ndërtuesit, kundër kontributit për strehim social – Harizi: “Taksa” 3% rrit çmimin e banesave, koston e paguajnë qytetarët

Ministria e Financave ka paraqitur për miratim në Kuvend disa ndryshime në ligjin “Për strehim social”. Ndër të tjera, në relacion theksohet se çdo subjekt...

Fitoi vendin e parë me foto të realizuar nga inteligjenca artificiale, artisti gjerman refuzon çmimin

Me avancimin e teknologjisë, bota është bërë gjithnjë e më shumë e pasigurt. E thënë ndryshe, informacionet që po prodhohen në internet duhen parë...

Tre shkaktarët që rritën çmimin e vezëve në 2023 – Ekspertja Sena: Kostot mesatare të një pule, 5 euro. Qeveria të ndihmojë këtë sektor

Çmimi i vezëve në vendin tonë është rritur për shkak të tre faktorëve që kanë ndikuar drejtëpërsëdrejti në këtë sektor. Pedadogia e Zooteknikës pranë Universitetit...

Pagesat për prodhuesit e energjisë – Enti Rregullator vendos çmimin, qeveria do i paguajë 8.5652 lekë/kWh

Enti Rregullator i Energjisë ka vendosur çmimin me të cilin qeveria do të blejë energjinë e prodhuar nga prodhuesit me përparësi të energjisë elektrike...

OTP Bank Albania dhe Alpha Bank Albania, tashmë një e vetme – Pas ’’Euromoney“, OTP Bank Albania merr çmimin e dytë për këtë vit...

OTP Bank Albania njoftoi në datë 1 dhjetor 2022, përmbylljen e objektivit të parë të procesit të shkrirjes mes Alpha Bank Albania dhe OTP...

Franca, Italia dhe Rumania me kërkesë të përbashkët – “Duhet të vendoset kufi për çmimin e gazit në Europë”

Për t’u ardhur në ndihmë konsumatorëve Franca, Italia, Rumania dhe dhjetëra vende të tjera anëtare të Bashkimit Europian kanë shtuar presionin për vendosjen e...

Latest news

- Advertisement -spot_img