36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fermerëve

U financua vetëm gjysma e fermerëve – Nga fondet në bujqësi përfituan 8.825 aplikantë në 12 qarqe të vendit

Fondet e vëna në dispozicion gjatë këtij viti në sektorin bujqësor për mbështetjen e fermerëve përmes skemës kombëtare kanë arritur të mbulojnë pothuajse gjysmën...

Rritet besimi i fermerëve te skema kombëtare e mbështetjes në bujqësi – Rekord aplikimesh me hapjen e thirrjes

Në orët e para të çeljes së aplikimeve në Skemën Kombëtare të Mbështetjes për Bujqësinë dhe Zhvillimin Rural 2023, është kryer një numër rekord...

1/3 e fermerëve nuk e morën naftën falas – Braçe e Tabaku: Qeveria shpërdoroi buxhetin, theu çdo disiplinë fiskale

Deputetë të opozitës dhe mazhorancës kanë akuzuar qeverinë për thyerje të disiplinës fiskale dhe shpërdorim të buxhetit, ku u dha shpërblim fundviti për disa...

Gjysma e fermerëve skualifikohet nga financimi për grurin – Bilanci i fushatës/ 3100 aplikantë fitues, dominon Fieri dhe Korça

Më shumë se gjysma e fermerëve që kanë aplikuar për të të përfituar nga mbështetja e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural për mbjelljen...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications