29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fitues

Blegtorët në Shqipëri të “etur” për para’ – Mbi 15.500 fermerë shpallen fitues të subvencioneve në bujqësi

Thuajse pas dy muajsh nga mbyllja e aplikimeve të fermerëve për subvencione në bujqësi,  Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural ka shpallur listat e...

Studentët mund të aplikojnë kredi për studime – Ministrja Kushi: Huaja, pa kolateral. Fitues janë ata që kanë rezultate të larta

Ministrja e Arsimit dhe e Sportit, Evis Kushi dha vendimin për aplikimin e kredisë studentore për të financuar studimet, por çfarë parashikon ky vendim. “Kredia...

Pa fitues, blerja afatgjatë e energjisë – Tenderi i KESH/ Shkak çmimi i lartë i ofertuar, në garë morën pjesë 3 kompani

Është mbyllur pa fitues procedura e Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare për blerjen afatgjatë të energjisë. Sipas të dhënave, të vëna në dispozicion nga KESH për...

Gjysma e fermerëve skualifikohet nga financimi për grurin – Bilanci i fushatës/ 3100 aplikantë fitues, dominon Fieri dhe Korça

Më shumë se gjysma e fermerëve që kanë aplikuar për të të përfituar nga mbështetja e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural për mbjelljen...

Sa para ju duhen për të qenë të lumtur? – Një fitues i çmimit Nobel ka përgjigjen

A mund të blejë paraja lumturinë? Jo domosdoshmërisht. Disa studime kanë eksploruar lidhjen midis pagave dhe kënaqësisë. Rezulton se shuma është shumë larg nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications