21.5 C
Tirana
E hënë, 15 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

flet

Ndërprerja e plotë energjisë, Drenova: Ja e vërteta – Drejtori i OST flet për shkaqet e ‘blackout-it’ që ndodhi më 21 qershor 2024 

Më 21 qershor 2024 në katër vende të Ballkanit, përkatësisht Shqipëri, Mali i Zi, Bosnjë Hercegovinë e pjesërisht në Kroaci, pati një ndërprerje të...

Ekskluzive/ SCAN TV në vendin ku do ngrihen kampet e emigrantëve – Flet kryebashkiaku Ndreu: Përfitim i madh ekonomik jo vetëm për Lezhën

Pas ratifikimit në Parlamentin Shqiptar të marrëveshjes për emigrantët e nënshkruar nga kryeministri Edi Rama dhe homologia e tij italiane Giorgia Meloni,  protokolli hyn...

“Kuptuam që sektori më prioritar është Parlamenti”, Dilaveri flet me ironi për rritjen e pagave: Nisi nga hallexhinjtë

Të enjten në seancë plenare, parlamenti pritet të miratojë reformën e pagave, pas premtimit të kryeministrit për të rritur pagën mesatare në sektorin shtetëror...

Të gjithë pas ChatGPT, Elon Musk kërkon të rivalizojë, por flet për rreziqe

Miliarderi Elon Musk ka gati rivalin e ChatGPT, një platformë që sipas tij do të quhet “TruthGPT”, sfidanti më i mirë i popullores Inteligjenca...

Si do jenë çmimet në 2023, flet Kreu i Kërkimit Shkencor i BSH – Tanku: Shenjat e zbutjes po vërehen që këtë fundvit, rënia...

Në një intervistë ekskluzive për televizionin Scan, Drejtori i Departamentit të Kërkimit Shkencor të Bankës së Shqipërisë Altin Tanku ka analizuar pritshmërite e ccmimeve...

BSH flet për buxhetin: Rrezik i veçantë nga borxhi, energjia dhe pensionet

Me një buxhet të madh, vijnë edhe përgjegjësi të mëdha. Përballë pasigurive që mund të rrezikojnë shëndetin ekonomik të vendit, Banka e Shqipërisë fton...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications