30.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

fondi

Fondi për digat e rrezikuara – Buxheti 2024 do të mbështesë 9 projekte. Duhet të aplikojnë bashkitë

Bashkitë do kenë mundësi të përfitojnë nga “Fondi për Digat” gjatë vitit që vjen për të rehabilituar digat e rezervuarëve, ndërkohë që sipas buxhetit...

Detajet e ndryshimeve në buxhet – Rritet tavani për borxhin publik, preket fondi rezervë dhe rindërtimi

Qeveria ka rishikuar më rritje nga 7.5 miliardë lekë kahun e të ardhurave dhe shpenzimeve buxhetin e shtetit. Sipas aktit normativ për ndryshime në...

Përfituan vetëm 63%, fondi fillestar për naftën në bujqësi nuk mjaftoi, shtohen 1.8 mld lekë

Nga subvencionimi i naftës në bujqësi, një program të nisur nga qeveria tashmë prej të paktën tre vitesh, kanë aplikuar gjithsej 54 mijë e...

‘Fondi Sovran’ i naftës – Civici: Ja si mund të rriten pensionet

Mundësia për të rritur pensionet dhe zbutur deficitin e skemës përmes ‘Fondi Sovran’ që do të krijohet bazuar në suksesin e zbulimit të naftës...

Si do të ndahet fondi 113 milionë lekë mes 4 komuniteteve fetare në Shqipëri. Financimi, për paga dhe investime

Qeveria shqiptare ka miratuar ndarjen e fondit për komunitetet fetare në vend. Për vitin 2023, komunitetet do të përfitojnë 113 milionë lekë. Komuniteti  Mysliman  i ...

TEC-et lundrues, 5 shoqëri të interesuara për karburantin – KESH: Tenderi hapet në muajin maj, fondi limit dhe sasia s’bëhen ende publike 

5 shoqëri kanë shprehur interes për të marrë pjesë në garën që do të hapë Korporata Elektroenergjetike Shqiptare për blerjen e karburantit, që do...

Kriteret, kush përfiton nga fondi 3.3 mld lekë në bujqësi? – Aplikimet për fermerët hapen më 20 Mars, financohen 9 masa

Më 20 Mars do të hapen aplikimet për fermerët të cilët duan të përfitojnë nga subvencionet në bujqësi, proces i cili do të zgjasë...

8.3 mld lekë nga taksa për prodhuesit e energjisë – Debatet/ Gënshtenja: Ju duhen para’ për zgjedhje, asnjë fjalë si do shpenzohet fondi

Qeveria planifikon të mbledhë 8.3 mld lekë nga taksa shtesë për prodhuesit e energjisë. Projektligji, që parashikon taksimin e të ardhurave të realizuara nga...

Huaja e papërdorur e pandemisë, 400 milionë euro rezervë për Shqipërinë – BQE zgjat marrëveshjen me BSH, fondi mund të përdoret ku ka nevojë...

Banka e Shqipërisë dhe Banka Qendrore Europiane kanë zgjatur deri në janar 2024 një marrëveshje ekzistuese për sigurimin e likuiditetit. Në marrëveshjen fillestare të...

Fondi i veçantë, qeveria e ndalon këtë vit për shpërblime punonjësish dhe festa

Institucionet qendrore dhe vendore nuk do të mund të përdorin Fondin e veçantë buxhetor për shpërblime punonjësish, për festa fundviti e as për aktivitete...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications