30.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gjermani

Puna në Gjermani, sa kushton të jetosh dhe të paguash taksa?

Gjermania zë një peshë të rëndësishme në valën e madhe të emigrimit të shqiptarëve, qoftë për largimet për një vend punë, kushte më të...

Rritje e ekonomisë në Gjermani – Ekspertët parashikojnë një recesion më të lehtë për vendin

Ekonomia gjermane shënoi një rritje pak më të madhe se pritshmëritë paraprake mbi shpenzimet e konsumatorit në tremujorin e tretë. Një situatë e tillë...

Shenjat e para të uljes së inflacionit në Gjermani – Muaji tetor regjistroi rënie të çmimit të prodhimeve

Sipas raportimeve të Deutsche Welle, në Gjermani në muajin tetor është shënuar rënie e çmimeve të prodhimeve për herë të parë në dy vjet...

Gjermania ka nevojë për punëtorë të huaj për shkak të mbingarkesës së aeroporteve të saj

Gjermania synon të sjellë punëtorë të huaj sa më shpejt që të jetë e mundur për të lehtësuar aeroportet e mbingarkuara nga mungesat e stafit gjatë sezonit të verës, sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme.

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications