29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

gjigante

Tunelet dhe urat gjigante që lidhin Azinë me Europën! (FOTOT)

Me brigje të pjerrëta të mbushura me pallate private elegante, parqe pallatesh dhe korije shekullore, Bosfori është mishërimi i Stambollit. Kjo ngushticë 30 kilometra...

Anija e re gjigante e lundrimit më e madhe në botë është pothuajse gati! (FOTOT)

Një anije që do të jetë anija lundrimi më e madhe në botë ka përfunduar ndërtimin e saj në një kantier detar në Finlandë...

Resorti prej 2 miliardë dollarë me një kopje gjigante të Big Ben të Londrës!

Turistët në Azi nuk duhet të bëjnë më fluturime të gjata për të vizituar Big Benin e Mbretërisë së Bashkuar ose për të fotografuar...

Raketa më gjigante në botë niset për fluturim, por shpërthen disa minuta më pas

Raketa gjigante e SpaceX u nis nga baza ajrore pas testit të parë që u mbajt të enjten pasdite, por shpërtheu disa minuta më...

Gigapresses: Kallëpe gjigante që riformësojnë prodhimin e makinave!

Duke zëvendësuar rreth 60 komponentë të salduar me një modul të vetëm, makinat gjigante të derdhjes së aluminit të prodhuara nga furnizuesit si Tesla...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications