36.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

integrimin

“Kroacia, udhërrëfyes për integrimin në BE” – Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Sejko takohet me homologun kroat

Gjatë një takimi me homologun e tij kroat, Boris Vujçiç, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, theksoi se Kroacia mund të shërbejë si...

Dokumenti për integrimin, Qeveria pranon “largimin e trurit” – Kushtet ekonomike, pabarazia, mosbesimi te institucionet, korrupsioni, shërbimet, gjakmarrja

Dokumenti zyrtar i Strategjisë Kombëtare për Zhvillim dhe Integrimin Evropian është ndër të paktët ku Qeveria shqiptare pranon fenomenin e largimit të të rinjve,...

IFC nis bashkëpunim me BE-në / Nxisin integrimin ekonomik në Ballkanin Perëndimor duke mbështetur ekonominë e gjelbër, energjinë e rinovueshme dhe dixhitalizimin

Korporata Ndërkombëtare Financiare (IFC) dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar projektin e parë të hartuar për trajtimin e çështjeve kryesore të zhvillimit, të identifikuara në...

Grupi Balfin, Memorandum Bashkëpunimi me Fakultetin e Shkencave të Natyrës. Dekani Drushku: Hap i rëndësishëm për integrimin e studentëve në rrugët e biznesit

Krijimi i urave të reja me institucionet e arsimit të lartë janë synimet e grupit Balfin të cilat po realizohen. Është nënshkruar Memorandumi i...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WallStreet.al Deshirojme tju informojme per cdo artikull te ri qe publikojme ne web.
Dismiss
Allow Notifications